اخبار

وسایل و لوازم ضروری در سفر به کربلا + لیست وسایل ممنوعه !
وسایل و لوازم ضروری در سفر به کربلا + لیست وسایل ممنوعه !

وسایل و لوازم ضروری مجاز برای سفر به کربلا یکی از مواردیست که زوار امام حسین (ع) باید قبل از اعزام بدانند. شهر های زیارتی نجف و کربلا در چند سال گذشته تغییرات بسیار مناسبی داشته اند. که از نظر رفاهی رشد بسیار خوبی حاصل شده است. اما هنوز هم توانایی پذیرایی از حجم انبوه زائرین را ندارند. حد الامکان پاسپورت خود را همراه داشته باشید.

وسایل و لوازم ضروری برای سفر کربلا

به همراه داشتن وسایل زیر اجباریست:

1) گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار

2) پول به اندازه کافی (دلار و یا دینار)

3) لباس متناسب با فصل سرد و گرم

4) مهر، تسبیح، کتابچه دعا، ساعت مچی

5) دستمال های پارچه ای و یا کاغذی

6) حوله حمام، حوله دستی

7) مسواک و خمیر دندان ( در صورت استفاده )

8) دارو های ضروری به مقدار لازم

 

لیست وسایل ممنوعه 

تا جایی که میتوانید از به همراه داشتن لپ تاپ و اشیای قیمتی که برای شما دردسر ایجاد میکند، پرهیز کنید. استفاده از چمدان های بزرگ که جابجایی آن ها سخت هست، توصیه نمی شود. از جابجایی زعفران، پسته، طلای زینتی به مقدار زیاد جدا خودداری کنید. بهتر هست از هر چیزی به مقدار لازم برای سفر یک هفته ای به همراه داشته باشید. این نکته رو به یاد داشته باشید که وسایلی مانند عصا، چوب دستی بزرگ و کوچک، پرچم هایی که دارای دسته های بلند باشند به داخل حرم امام حسین(ع) ممنوع است و چنین وسایلی را امانت داری قبول نمی کند.

 

پیاده روی اربعین در سال 1401

پیش بینی می شود پیاده روی امسال در ایام اربعین نسبت به سال های قبل بسیار پر شور تر باشد. زیرا زائرین بعد از 2 سال و اندی مریضی و کرونا هم اکنون به زیارت امام خوبان میخواهند بروند. در تور کربلا آرمین قبلا حضور پر شور زوار را حس کرده ایم.

 

توصیه های بهداشتی در سفر به عراق

متاسفانه کشور عراق از لحاظ بهداشت بسیار ضعیف هست. از همین رو زائرین پس از بازگشت به ایران، با بیماری های خاصی درگیر می شوند. پیشنهاد می شود، به همراه خود دستمال مرطوب به تعداد بالا داشته باشید. از آب های مطمئن و بسته بندی استفاده کنید.

به صحبت های مدیر کاروان گوش دهید

همگی دست به دست هم داده ایم تا بتوانیم سفر خوبی را با هم تجربه کنیم. پس نهایت همکاری را با مدیر کاروان داشته باشیم، زیرا در تور کربلا از قم همکاری بالایی بین اعضای تور وجود داشت.

هر غذایی را در عراق نخورید !

در کشور عراق بسیاری از مردمان عراق در ایام اربعین سعی می کنند برای زائرین امام حسین(ع) سنگ تمام بگذارند. همین امر باعث می شود تا بسیاری از غذا ها خارج از چارچوب بهداشت غذا درست می شود.

نکات قابل توجه پیش از حرکت سفر کربلا

حداقل یک ساعت پیش از موعد اعلام شده، در محل مقرر حرکت کاروان حضور داشته باشید. چمدان و وسایل خود را در محل امن قرار دهید. از هرگونه اتلاف وقت، خداحافظی های طولانی خود داری فرمائید. شئونات اسلامی را رعایت کنید. در زمان اقامه نماز مراقب باشید، از کاروان جا نمانید.

خرید تور کربلا در سال 1401

اگر تمایل به خرید تور کربلا ارزان دارید، همین الان با ما تماس بگیرید. ما متخصص اجرای تور های زیارتی کربلا هستیم. آژانس مسافرتی آرمین تراول رباط کریم، تنها شرکت خدمات مسافرتی با مجوز رسمی از وزارت گردشگری در شهرستان های استان تهران می باشد.

شرایط اقامت در کاظمین و سامرا

متاسفانه شهر سامرا به دلیل نبود امکانات و امنیت امکان اسکان ندارد. اما در کاظمین امکان اقامت وجود دارد. حد الامکان سعی میکنیم که کاظمین اقامت نداشته باشیم، زیرا خدمات بسیار ضعیف هست. 

چرا نباید از داخل حرم ها عکس بگیریم؟

یک سری محدودیت هایی وجود دارد، که هر کسی نمیتواند از داخل حرم های ساخته شده در کشور عراق عکسبرداری کند. جالب است بدانید تنها در ایام خاصی از سال، خادمین حرم ها عکس هایی از داخل حرم گرفته و در شبکه های اجتماعی و رسانه ها منتشر می کنند.