تصویر-شاخص-مکان-کربلا

مکان های زیارتی کربلا + عکس های آن

عضویت-در-ایتا

پس از ورود به کشور عراق، بی شک زائرین عزیز به سمت مکان های مقدس کربلای معلی خواهند رفت. ما در این مقاله سعی داریم کاملترین اطلاعات را به شما منتقل کنیم. بهترین و زیباترین مکان مقدس و بهشتی در کربلا، بین الحرمین، فاصله ی میان حرم حضرت عباس (ع) و امام حسین (ع) میباشد. در ادامه سعی داریم تا با عکس برای شما خاطره ها را یادآوری و یا خاطره سازی کنیم.

مکان های زیارتی کربلا ی معلی

 در این قسمت میخواهیم، تمامی مکان های زیارتی کربلا را برای شما به تصویر بکشیم. شما میتوانید با دیدن این عکس ها، برنامه ریزی دقیق برای سفر به کربلا خواهید داشت. شما میتوانید در شهر کربلا به سمت مقام امام زمان(عج)، مقام حضرت علی اصغر(ع)، مقام حضرت علی اکبر(ع)، بین الحرمین و… بروید. تور کربلا از لرستان، مخصوص لرستانی های عزیز است.

حرم حضرت عباس (ع) از نمای بین الحرمین

حرم حضرت عباس از نمای بین الحرمین

تصویری که مشاهده میکنید، تصویر حرم حضرت عباس (ع) از نمای بین الحرمین میباشد. این مکان زیارتی مقدس در بین الحرمین در شهر کربلای معلی قرارداد. بسیاری از زائرین و مجاورین عزیز که در کربلا هستند در شب های جمعه(پنجشنبه شب) به این حیاط برای زیارت و مناجات میروند. واقعا در این شب زیارت حضرت عباس(ع) و امام حسین(ع) شور و شوق خاصی دارد.

بخوانید : تور کربلا از شهریار چرا انقدر محبوب واقع شده است؟

مقام امام زمان (عج)

مقام امام زمان (عج) در تور کربلا

مقام امام زمان (عج) واقع در انتهای شارع السدره میباشد. شما میتوانید با مراجعه به مقام امام زمان (عج) به بازار امام صادق (ع) که در مجاورت این مقام هست سری بزنید. مقام امام زمان دارای بنای بسیار زیبا و نورانی میباشد. شما میتوانید نهایت زیبایی و نورانی بودن مکان زیارتی را در این مقام مشاهده کنید.

شیرازی ها توجه : تور کربلا از شیراز در حال تکمیل شدن است !

خیمه گاه کربلا

خیمه گاه کربلا

یکی دیگر از مکان های زیارتی شهر کربلا، خیمه گاه حسینی است که در فاصله 500 متری حرم حضرت اباعبدالله الحسین(ع) قرار دارد. بعد از عبور از خیمه باب الحوائج (ع) با چلچراغ هایی مواجه میشوید. در سمت راست خود بعد از خیمه حضرت قمر بنی هاشم(ع) شما خیمه گاه قاسم بن الحسن، فرزند 13 ساله امام حسن را میبینید.

توجه توجه : تور کربلا از ارومیه، مخصوص شماست.

خیمه قاسم بن الحسن(ع)

خیمه قاسم بن الحسن در کاروان کربلا آرمین

یکی از خیمه های موجود در خیمه گاه امام حسین(ع) که بسیاری از زائرین در هنگام زیارت خیمه گاه به این خیمه هم سر میزنند و زیارت میکنند. قاسم بن الحسن 13 ساله کربلا میباشد که در روز عاشورا به شهادت رسیده است.

تور کربلا از کرمان، چرا با این استقبال بالا اجرا شد؟

دست چپ حضرت عباس(ع)

تور کربلا - دست چپ حضرت عباس(ع)

این مقام در منطقه باب الخان، در جنوب شرقی حرم مطهر حضرت ابولفضل العیاس(ع) قرار دارد و محل تکه شدن و بر زمین افتادن دست چپ حضرت عباس (ع) میباشد. در گذشته، مقام دست چپ حضرت عباس یک پنجره کوچک برنزی بود که در دیوار یک خانه، کار گذاشته شده بود. اما با توجه به توسعه خیابان و توسعه شهری، این مقام وسعت داده شد.

تور کربلا از مشهد، فرصتی برای زیارت امام حسین(ع) است.

مقام امام صادق (ع)

مقام مام صادق (ع) تور کربلا آرمین

مقام امام صادق(ع) که در گذشته به باغ امام صادق معروف بوده است. در آن زمان امام صادق(ع) موقع ورود به شهر کربلا با استقبال مردی مواجه شد. که ایشان خانه خود را به این امام محبوب، بخشیدن تا بتوانند هنگام زیارت، سختی نکشند. در زمان صدام این مکان با خاک یکسان شد و الان تنها مقبره ای از ایشان به جا مانده است.

×× اصفهانی ها : تور کربلا از اصفهان قسطی شد ××

مقام حضرت علی اصغر (ع)

مقام حضرت علی اصغر در تور کربلا

مقام حضرت علی اصغر(ع)، مکان زیارتی متعلق به فرزند امام حسین(ع) میباشد. این مقام در کربلا و در مجاورت مقام برادر بزرگتر خود مقام علی اکبر(ع) نزدیک حرم امام حسین(ع) قرار دارد. این مقام در محله باب الطاق، نزدیک مقام علی اکبر(ع) و در فاصله چند صد متری حرم مطهر امام حسین(ع) واقع شده است. بنای آن شامل اتاق کوچک دو دهانه میباشد که داخل آن، یک گهواره نمادین وجود دارد.

تور ترکیبی زمینی و هوایی از اردبیل به کربلا فقط در آرمین تراول موجود است.

دست راست حضرت عباس(ع)

مقام دست راست حضرت عباس تور کربلا

مقام دستان حضرت عباس(ع)، موضعی هست که دستان حضرت ابولفضل(ع) افتاده است. محل افتادن دست راست ایشان در داخل کوچه ای واقع در شمال شرقی حرم حضرت عباس (ع) واقع شده است. این مقام در داخل کوچه ای در محله باب بغداد، سمت شمال شرقی حرم مطهر حضرت ابولفضل قرار دارد. این لازم به ذکر است که این مقام شامل بنای مستطیل شکل کوچکی است که در ضلع جنوبی آن، سه پنجره بزرگ در ضلع شرقی آن، یک پنجره مشبک مسی وجود دارد.

تبریزی ها از دست ندید : تور کربلا از تبریز برای شماست.

زیارت مکان های مقدس در تور های کربلا 

در تور های زیارتی کربلا آرمین تراول به همه ی مکان های زیارتی موجود خواهیم رفت. همچنین شما میتوانید پس از زیارت دوره هایی که با مدیران کاروان میروید، خودتان هم به زیارت بروید. فقط مراقب باشید در کشور عراق گم نشوید که پیدا کردن شما بسیار دشوار خواهد بود. سعی کنید همواره همراه کاروان باشید تا در صحت و سلامت به سر ببرید.

 

مشهدی ها : تور کربلا از مشهد برای شماست !

 

وظایف مدیر تور کاروان کربلا آرمین تراول

مدیران کاروان کربلا همیشه قبل از اعزام کاروان به سوی کشور عراق برنامه ی خود را تهیه میکنند تا در این کشور به مشکل نخورند. آن ها وظیفه بر جابجایی تا کشور عراق و همچنین برگرداندن به کشور ایران را دارند. در عبور و مرور خود باید توجه داشته باشید زیرا در صورت نبود کاروان همراه شما، هیچ مسئولیتی بر عهده مدیر نمیباشد. بیمه مسافرتی کمک کننده شما در سفر کربلا میباشد. همراه خود دارو های خاص را همراه داشته باشید. 

ثبت نام کاروان کربلا از تهران

شما میتوانید برای ثبت نام کاروان های کربلا از طریق صفحه ثبت نام کاروان کربلا آرمین اقدام نمایید. تهرانی های عزیز میتوانند برای مشرف شدن به کربلای معلی و نجف اشرف از طریق آرمین تراول رباط کریم به راحتی اقدام کنند.

زیارت دوره ای سامرا و کاظمین در تور کربلا

قطعا سامرا و کاظمین یکی از مقصد هایی هست که در کشور عراق توقف خواهیم داشت. زائران عزیز در صبح یک روز از اقامتشان به سمت سامرا و کاظمین خواهند رفت و در آخر شب به محل اقامت برخواهند گشت. در این به زیارت دو امام بزرگوار خواهند رفت.

تور های هوایی کربلا

تور های هوایی کربلا راحت ترین روش اعزام به سوی کربلا معلی میباشد. شما زیاد در این تور خستگی و سختی را تجربه نخواهید کرد. از تهران تا شهر نجف حدودا 1 ساعت و 20 دقیقه پرواز میباشد. تا زمانی که شما پذیرایی مختصر بشوید، به مقصد میرسید. در این بین اتوبوس 55 نفره عراق که مرسدس بنز هست به دنبال شما خواهد آمد. سپس با اتوبوس از شهر نجف به سوی کربلا میروید. 

بخوانید : تور کربلا از کرج برای شماست.

مدارک لازم برای سفر کربلا

شما برای سفر به کربلا باید مدارک هویتی اعم از گذرنامه، کارت واکسن همراه خود داشته باشید. مرحله بعدی برای ثبت نام تور کربلا، ارسال عکس مدارک به پشتیبانی آرمین تراول میباشد.

هتل های تور کربلا

آرمین تراول همواره در تلاش است تا بتوانند بهترین هتل ها را برای شما رزرو کند تا بتواند بهترین خدمات را برای شما فراهم کند. زائرینی که با ما به سفر کربلا آمدند، سطح خدمات ما را مشاهده کرده اند. امیدواریم بتوانیم خدمتگذار خوبی برای شما زائرین عزیز باشیم.

تماشا کنید : تور کربلا از قم برای شماست!

جمع بندی 

درباره زیارت امام حسین (ع) هرچه بگوییم، کم است. شما باید مشرف شوید تا لذت زیارت را حس کنید. امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *